#1- Chio

Chia sẻ một chút trước khi bước vào câu chuyện đầu tiên. Vì còn một góc trong blog hiện giờ để trống, mà mình cũng chưa nghĩ ra được sẽ thêm gì vào nên tạm thời mình dùng tạm để viết những câu chuyện mình…tự nghĩ ra cho mọi người đọc cho vui LOL. Cũng là một cách để mình luyện viết thêm tiếng Thổ, và biết đâu lại giúp các bạn luyện đọc được nữa thì mình vui lắm! Nhiều câu chuyện sẽ rất nhảm hahahaha vì mình tự nghĩ ra mà, văn phong cũng là của riêng mình nên nếu có gì sai sót hay khó hiểu các bạn cứ góp ý với mình nha!


Bugün, 2 katı büyüklüğünde bir burna sahip olan bir adam hakkında öykü anlatacağım, adı “Chio”. Onun burnu bu kadar büyük ki yüzüne bişey attığınızda burnunu ıskalamazsınız. 

Kendisine bakılırsa, burnu çok normal hatta gayet güzeldi. Birgün, yolda yürürken, Chio 2 kişilik bir topluluğa rastladı. Onlar bişeyler fısıldaşıyordu. Chio “Burnu çok büyük” diye bir söz kulağına çalındığına kadar kavramadı. Ardı sıra, kafasına dank ettı ve etrafına baktı. Görünürlerde kendisinden başka kimse yoktu. Demek ki bu insanlar kendisi hakkında yorum yapmıştı. Derken kendi burnun hakkaten büyük olduğunu fark etti. Chio biraz önce ki sözleri hatırlayınca utanmaktan kaskatı kesildi. 

O günden sonra, her dışarıya çıktığı zaman, herkesin onun burnu hakkında konuştuğunu hissediyordu. “Burun” diye duyduğunda tüyleri ürperirdi, “Büyük” diye duyduğunda ödü kopardı. En sonda, burun ameliyatı olmaya karar verdi.

Ameliyattan sonra, Chio aynaya ilk baktığında kıkırdayıp şarkılar mırıldandı. Artık kimse bu yeni burnu hakkında bir söz bile edemez diye düşündü. Kendisine güvenerek yola çıktı. Herkese yeni burnunu göstermek için çabaladı. Ama onun beklemesi aksine, kimse dikkat etmemişti.

Kendisine ait bir burun gibi hissetmediği için bu yeni burunla küplere binmeye başladı. Başka insanın sözlerine bakarak yaşamasının çok yanlış olduğunu fark etti ama artık çok geçti. Eski burun Chio’ya asla geri dönmeyecekti.

Published by Hoàng Lê Thanh Hà

A Turkey-addict.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: